Si tu prvýkrát? Začni tu

Marek CirbusVitaj! Moje meno je Marek Cirbus a toto je môj osobný blog. A ak si sem zavítal po prvýkrát, tak na tejto stránke ti v skratke priblížim, aké články tu môžeš očakávať. Tak poďme na to…


Čo tu nájdeš?

Moje články, ktoré tu nájdeš sú rozdelené do troch hlavných kategórií – Pohyb, Zdravie a Sebarozvoj. Toto budú hlavné piliere môjho blogu. Príspevky však nájdeš aj v kategórii Poznanie, v ktorej možno zažiješ Aha momenty 🙂

Dôvodom prečo som zvolil tieto kategórie je prostý. No poďme si to rozobrať po poriadku…

Pohyb – už od detstva som bol v pohybe 🙂 Tak ako každý, no nie všetkým to vydrží i počas života. Ja som si ho zamiloval a bez neho si neviem predstaviť deň. Nemyslím tým pohyb ako taký, ale aktivity, pri ktorých sa aj zapotíš a občas to aj preklínaš. Ak máš na mysli šport a aktivity s ním súvisiace, tak si na správnej stránke. Presne športu sa tu budem venovať. Nájdeš tu nielen rady a tipy prečo zaradiť do tvojho tréningu to alebo tamto, ale rovnako aj dôvod prečo to skúsiť. A keďže som si obľúbil prekážkové behy, tak ti priblížim aj preteky z môjho pohľadu a ako sa na ne pripraviť.

Zdravie – s pohybom ide ruka v ruke aj výživa. O tom bude kategória Zdravie. V nej sa zameriam aký má správna výživa význam pre telo, ako si udržať a zlepšiť zdravie a aké doplnky sa oplatí a neoplatí užívať. Nebudem tu recitovať nejaké štúdie, ale chcem ti priniesť vlastné skúsenosti z tejto oblasti s prevahou prírodných doplnkov.

Sebarozvoj – trénovať a zoceľovať telo či zdravie je jedna vec, no veľkú úlohu zohráva aj mentálny rozvoj osobnosti. Ako sa rozvíjať aj po tejto stránke sa dozvieš tu. Budem ti prinášať tipy na zaujímavé knihy, ktoré som sám čítal. Rady a tipy ako pracovať efektívnejšie a dosiahnuť tak svoje ciele.

Počkať, veď o tom je už plný internet!

Možno Ťa napadla práve táto myšlienka. Áno máš pravdu, je toho plný internet a práve tam je kameň úrazu. Tých informácií na tieto témy nájdeš na každom rohu, no po pravde je len málo hodnoverných zdrojov. Väčšina z nich len cituje 100-krát opakované a je im jedno, či to funguje alebo nie. Ja sa na túto problematiku každej spomenutej kategórie pozerám kritickým myslením a čo si naštudujem a prečítam, tak to aj aplikujem. A presne v tom sa budem líšiť od tých ostatných. Dostať teóriu do praxe a následne z nej získať výsledný obraz. A práve ten sa ti tu budem snažiť popísať aj s chybami a či komplikáciami, aby si sa im Ty vedel vyhnúť.

Verím, že informácie, ktoré som získal a pomohli mi byť lepším nielen v športe, ale aj v oblasti sebarozvoja či v profesnom živote pomôžu aj Tebe. Presne to je dôvod, prečo som sa rozhodol založiť si tento blog. A ak máš nejaké otázky, kľudne mi napíš na info@marekcirbus.sk alebo ma nájdeš aj na Facebooku.

Chceš o mne vedieť viac? Tak klikni na O mne.

Ďakujem Ti za návštevu na mojom blogu.

Marek